Pazar, 24 Ekim 2021
.
.
Asayiş

EREĞLİ’DE SUÇLUYA GEÇİT YOK

Ereğli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptığı çalışmalarla suçlulara geçit vermiyor.

Tarih
32656 Toplam Gösterim
EREĞLİ’DE SUÇLUYA GEÇİT YOK

Ereğli Emniyet Müdürlüğü ekipleri son bir hafta içerisinde yaptıkları çalışmaları kamuoyu ile paylaştı. Yapılan çalışmalarda Emniyet ekipleri birçok olayı çözerek, Ereğli’de suçlulara geçit olmadığını gösterdi.

“RUHSATSIZ SİLAHLAR ELE GEÇİRİLDİ”

Ereğli Emniyetinin yaptığı çalışmalarda birçok ruhsatsız silah ele geçirildi. İşte detaylar: “02.06.2021 günü saat 21:00 sıralarında Şeker Fabrikası civarında bir araçtan ateş edildiği öğrenilmesi üzerine Medaş Kavşağında yapılan uygulamada araç durdurulmuş, araç ve araçta bulunan şahıslar üzerinde yapılan kontrollerde 1 adet ruhsatı bulunmayan tabanca ele geçirilmiş, şahıslara gerekli işlemleri yapılmıştır.

05.06.2021 günü saat 00:30 sıralarında Orhangazi Mahallesi 91203. Sokak üzerinde park halinde bulunan araç ve araç içerisinde bir şahısın yapılan kontrolünde araç içerisinde paspas üzerinde 1 adet ruhsatsız pompalı tabir edilen av tüfeği ele geçirilmiştir.

25.06.2021 günü Mimar Sinan Mahallesi Şehit Hakan Kılıç Caddesi üzerinde  görevlilerimizin kontrol amaçlı bir şahısın yanına yaklaştığı esnada şahıs kaçmaya başlamış ve yapılan kovalamaca neticesinde şahıs yakalanmış, şahısın üzerinde 1 Adet ruhsatı bulunmayan tabanca ele geçirilmiştir.”

“ÇOK SAYIDA UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ”

Ereğli Narkotik Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı operasyonlar çok sayıda uyuşturucu ele geçirildi. İşte detaylar: “10.06.2021 günü Tem Büro Amirliği ekiplerince bir ikamette yapılan aramada 1 adet ruhsatsız tabanca, 12 adet tabanca mermisi, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 9 adet uyuşturucu hap maddesi, 4 gr ağırlığında sentetik kannabinoid uyuşturucu maddesi, 12 gr ağırlığında kenevir tohumu bulunmuş olup, şahısa gerekli işlemleri yapılmıştır.

Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğimizce sokak satıcılarına, kullanıcılarına, uyuşturucu nakleden ve ticaretini yapan şahıs ve gruplara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde uyuşturucu madde satıldığı belirlenen bir ikamette 19.06.2021 günü ikamette yapılan aramada 53 adet satışa hazır halde paketlenmiş ayrıca 1 adet poşet içerisinde toplu halde olmak üzere toplam 1215 gr sentetik kannabinoid maddesi,8 adet uyuşturucu hap maddesi,uyuşturucu madde paketlemede kullanılan 150 adet şeffaf kilitli poşet,1 adet hassas terazi ve toplam 4450 TL para ele geçirilmiş, ikamette bulunan 4 şahıstan emniyetteki işlemlerinden sonra çıkarıldıkları mahkemece 2’si tutuklanarak Ereğli Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir.

Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğimizce sokak satıcılarına , kullanıcılarına, uyuşturucu nakleden ve ticaretini yapan şahıs ve gruplara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde ikametin bahçesine hint keneviri ektiği tespit edilen şahısın 18.06.2021 günü  ikametinde yapılan aramada toplam 17 kök hint keneviri bitkisi ve 1 adet ruhsatı bulunmayan av tüfeği ele geçirilmiştir. Şahıs hakkında gerekli işlemler yapılmıştır.”

“HIRSIZLIK OLAYI”

Ereğli Emniyet Müdürlüğü ekipleri hırsızlık olaylarını da çözdü. İşte detaylar: “17.06.2021 günü saat 19:10 sıralarında Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerimiz tarafından Ereğli Giriş kavşağında plakası olmayan motosiklet üzerinde yapılan kontrollerde, motosikletin çalıntı olduğu ve motosiklet sürücüsü Ü.A isimli şahısın hırsızlık suçundan aranma kaydının olduğu tespit edilmiş ve gerekli işlekleri yapılmıştır.

21.06.2021 günü 17:30 sıralarında hırsızlık olayı neticesinde Olay Yeri İnceleme ekiplerimizin ikamette yaptığı çalışmalarda 1 adet ruhsatı bulunmayan tek kırma tüfek ve 1 adet ruhsatı bulunmayan otomatik av tüfeği ele geçirilmiştir.”

“SAHTE ALTIN OPERASYONU”

Ereğli’de sahte altın operasyonu da gerçekleştirildi. İşte detaylar: “ 17.06.2021 günü saat 10:30 sıralarında Perşembe pazarı içerisinde alışveriş yapan bir vatandaşımızın yanına bir erkek ve bir bayan şahsın gelerek değerinin 22.000 TL olduğunu kendisine 10.000 TL karşılığında külçe altın satmak istedikleri, 10.000 tl karşılığında külçe altını satın aldığı ve kuyumcuya giderken altının sahte olduğunu fark etmiş. Yapılan çalışmalar sonucunda şüpheli şahısların tespiti yapılmış ve yakalanmaları için Mersin İl Emniyet Müdürlüğüne bilgi verilmiştir. Yanınıza veya kapınıza gelerek çeşitli bahanelerle piyasa değerinin çok altında mal satmak isteyen kişiler olduğunda 112 Acil Çağrı Merkezi ya da 155 Polis İmdat Hattını arayınız.”

“ENGELLİ BİR VATANDAŞ DÜŞMEKTEN KURTARILDI”

Ereğli’de engelli bir vatandaş balkondan düşmek üzereyken emniyet ekipleri tarafından kurtarıldı. İşte detaylar: “27.06.2021 günü Batıelagözlü Mahallesi Şehit Ali Aksu Caddesi üzerinde bir apartmanda engelli bir vatandaşımızın balkon düşmek üzere olduğu bildirilmesi üzerine olay yerine giden ekip memurumuz binanın alt balkon korkuluklarından engelli vatandaşımızın bulunduğu balkona tırmanarak engelli vatandaşımızı kurtararak içeri almıştır.”

Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE